fbpx

Zv-kryeministri Besimi dhe ambasadorja Oer firmosën letër bashkëpunimi

-

Zëvendës- kryetari i Qeverisë, Fatmir Besimi dhe ambasadorja e Francës në vend, Lorens Oer firmosën letër për përforcimin e bashkëpunimit teknik mes dy vendeve.

“Ky bashkëpunim përfshin prezencën e ekspertit francez për çështje evropiane, Bertrand Milet, në Sekretariatin e çështjeve evropiane dhe mbështetja dypalëshe në harmonizimin e mëtutjeshëm të legjislacionit nacional me atë të BE-së, përforcimin e kapaciteteve institucionale, përfshirë ministritë resor dhe menaxhimin e fondeve nacionale dhe rajonale IPA, infrastruktura për tërë rajonin e Ballkanit Perëndimor” thuhet në njoftimin e kabinetit të zv- kryeministrit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.