fbpx

Zaev: Zgjedhje më 24 prill nuk ka dhe nuk mund të ketë

-

Në Maqedoni nuk ka kushte për zgjedhje korrekte dhe demokratike, këtë dje e konfirmuan edhe ambasadori i BE-së  Aivo Orav dhe ai  ShBA-së Xhes Bejli, tha sot në konferencën për shtyp, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev

Ai deklaroi se nuk janë zbatuar reformat për mediat dhe nuk është pastruar lista zgjedhore, e këto janë dy kushtet kryesore për mbajtjen e zgjedhjeve.

-Nikolla Greusvki dje iku nga vlerësimi objektiv dhe nga e vërteta. Maqedonia është në krizë dramatike. Ne këtu nuk do të lejojmë që kjo të ndodh. Zgjedhje më 24 prill nuk ka dhe nuk mund të ketë- tha Zaev

Duke iu përgjigjur në pyetje të gazetarëve për reagimin e tij në kumtesën e partisë qeveritare në të cilën thuhet se ekzistojnë kushte për zgjedhje demokratike dhe korrekte dhe se ambasadorët nuk kanë ofruar asnjë lloj argumenti, Zaevi tha se ekzistojnë numra dhe të dhëna se koha për pastrimin e listës zgjedhore është e kufizuar.

Ai deklaroi se nuk kanë ndërmend t’i mbështesin zgjedhjet, por gjithashtu nuk do të jenë mbikëqyrës  memec.

Sipas tij, nëse VMRO- DPMNE megjithatë vendos të shkoj në zgjedhje, organet e partisë, dhe pritet që të diskutojnë për strategjinë.

Zaev, gjithashtu shtoi se nëse nuk ndryshon data e mbajtjes së zgjedhjeve ai t’i tërheq të gjithë ministrat nga Qeveria.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download micromax firmware
Premium WordPress Themes Download
online free course