fbpx

Zaev nuk pret shtyrje të zgjedhjeve

-

LSDM do të bëj çmos që të ketë sukses Marrëveshja e Përzhinos dhe mos ta humbim rekomandimin e BE-së, deklaroi sot lideri i LSDM-së Zoran Zaev para fillimit të debatit në suazat e projektit “Vizioni për Maqedoni”.

Ai tha se LSDM vazhdon të jetë i angazhuar ndaj marrëveshjes dhe përmbushjes së obligimeve.

“Kemi vetëm disa ditë që të merremi vesh dhe mos ta humbim rekomandimin e BE-së. Gjërat më shumë bllokohen për çështjen e Qeverisë, kompetencat e ministrave dhe zëvendës- ministrave. Jemi plotësisht të angazhuar, bashkëpunues dhe fleksibil” deklaroi Zaev.

Duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve, ai tha se nuk beson se ekziston mundësi që zgjedhjet të shtyhen, por se sinqerisht pret se Marrëveshja do të zbatohet plotësisht.

Për thirrjet për mbrojtjen e shtetit dhe barrikadat e njerëzve të afërt me pushtetin, Zaev tha se këto janë vetëm ide të çmendura të individëve.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.