fbpx

Zaev: Do të tentojmë të tërheqim sa më shumë votues të papërcaktuar

-

LSDM punon me fokus dhe qëndron në qëndrimet për zgjedhje korrekte dhe demokratike, tha sot lideri i opozitës, Zoran Zaev.

“Po i përgatitim partinë dhe anëtarësinë tonë për zgjedhje dhe shpresoj që do të arrijmë të marrim numër të madh të votuesve të papërcaktuar. Shpresojmë do ta kemi përkrahjen e tyre kundër këtij pushteti të mbrapsht dhe shpresojmë kjo të ndodh më 5 qershor” tha Zaev.

Ai tha se sipas të dhënave që arrijnë nga KSHZ, ka mundësi të lista zgjedhore të pastrohet në kohë. Zaev shtoi se mediat edhe më tej ngelin çështje e hapur.

“Kjo është arritur si marrëveshje në Përzhino dhe komuniteti ndërkombëtarë dërgoi mesazh të qartë se nuk ka zgjedhje të besueshme dhe korrekte pa ndryshime në sferën e mediave. Shpresoj që në periudhën që vjen qytetarët do të ndjejnë ndryshim në hapësirën mediatike, në funksion të informimit të baraspeshuar në përmbushjen e normave profesionale në këtë sferë” tha Zaev.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.