fbpx

Makina të OSBE-së në rrethin e Likovës

-

Dy makina të OSBE-së në Likovë Dy makina terreni të OSBE-së për momentin janë në rajonin e Likovës. Edhe pse policia u ka lejuar të nisen në Goshincë, nga OSBE kanë vendosur që mos të vazhdojnë sepse makinat nuk i kanë pasur me blindë, transmeton “Nova Tv“.

Një pjesë e ekipeve të gazetarëve, para pak çastesh, i ka ndaluar policia që të vazhdojnë drejt Goshincës. Reporterët e “Nova” Sashka Cvetkovska dhe Vlado Apostolov, dëshmojnë se u kanë thënë policëve se drejt Gushincës janë nisur ekipet e televizionit “Sitel” dhe gazetave nga MPM dhe se për ta gjithashtu terreni nuk është i sigurt, por ato nuk kanë reaguar.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.