fbpx

VMRO DPMNE: Zaev zbuloi taktikat negociuese të Maqedonisë

-

“Zoran Zaev me konferencën e sotme të shtypit tregon se e vërteta është një dhe prej saj, madje edhe materiale të prera, të ngjitura dhe të montuara, siç ai e bën, nuk mund të iket”, reagojnë nga VMRO DPMNE ndaj bombës së sotme të LSDM-së.

Nga partia thonë se sot është shumë e qartë se cili është funksioni i narrativit të Zaevit, i cili, sipas VMRO DPMNE-është është biseda më e gjatë që i ka emetuar. Nga DPMNE thonë se është shumë e pahijshme se deri ku mund të lëshohet njeri aq poshtë me gënjeshtrat e tij.

“Me konferencën e sotme për shtyp, praktikisht lehtësoi pozicionin e R. së Greqisë dhe i zbuloi taktikat negociuese të R. së Maqedonisë. Sot është më se e qartë se Zaev është vetëm instrument i rëndomtë për destabilizim dhe se po zbaton prej përpara skenar të shkruar, kundër interesave të shtetit- thuhet në reagimin e partisë në pushtet.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.