fbpx

VMRO- DPMNE për Goshincen:

-

VMRO-DPMNE-ja  përmes një komunikate me shkrim i dënon këto akte terroriste të cilat kanë për qëllim destabilizimin e Republikës së Maqedonisë.

“ VMRO-DPMNE e gjykon ngjarjen e sotme terroriste në fshatin Gushincë.I ftojmë institucionet që në mënyrë të vendosur të veprojnë për zbardhjen e këtij rasti dhe ta sigurojnë ligjin, sigurinë dhe stabilitetin. Qytetarët e Republikës së Maqedonisë duhet të qëndrojnë të qetë dhe të mos lejojnë realizimin e skenarëve qëllimi i të cilave është destabilizimi i vendit dhe prishja e rendit dhe rregullit kushtetues. Të gjithë bartësit politik, individët dhe partitë duhet që në mënyrë të përgjegjshme të veprojnë në këto momente, të përmbahen nga manipulimet dhe të mos nxisin tensione për qëllime të ngushta partiake dhe personale. Republika e Maqedonisë do t`i tejkaloj të gjitha sfidat dhe do të vazhdoj me përparimin e saj që është në interesin e qytetarëve.”, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së,

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.