fbpx

Qeveria të martën e ardhshme do të emëroj drejtorët e rinj të DSK dhe BSP

-

Drejtorët e rinj të Drejtorisë së sigurisë dhe kundër- zbulimit (DSK) dhe Byrosë së sigurisë publike (BSP) do të zbulohen të martën, për kur edhe është caktuar seancë e rregullt e Qeverisë, konfirmoi për “Meta”, zëdhënësi i Qeverisë, Aleksandar Gjorgjiev.

Në këtë seancë duhet të emërohen pasardhësit e Sasho Mijalkov dhe Mitko Çavkov në dy postet e larta në MPB.

“Në seancën që pritet të mbahet të martën e ardhshme, në rend dite do të jenë edhe këto dy çështje, emërimi i Drejtorit të ri të Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit si dhe atij të Byrosë për Siguri Publike”, tha Aleksandar Gjeorgjiev, zëdhënësi i Qeverisë së RM-së.

Këto dy poste të larta në MPB ngelën të zbrazëta pasi dorëheqje Sasho Mijalkov ndërsa Mitko Çavkov u bë ministër i punëve të brendshme, në vendin e Gordana Jankulloskës.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.