fbpx

Veljanovski konstatoi dorëheqjet e ministrave dhe zv- ministrave të BDI-së

-

Kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski në seancën e sotme plenare konstatoi dorëheqjet e ministrave dhe zv- ministrave të BDI-së.

Gjatë ditës pritet Veljanovski të thirr seancë të re ku në rend dite do të vendoset pika për emërimin e ministrave të ri.

Edhe atë: Festim Halili është propozuar për postin e zv- kryetarit të Qeverisë për çështje evropiane, Arbër Ademi për zv- kryetar i Qeverisë për zbatimin e Marrëveshjes kornizë, Valdet Xhaferi për ministër i drejtësisë, Pishtar Lutfiu për arsim dhe shlencë, Driton Kuçi për ekonomi, Bashkim Ahmeti për ambient jetësorë dhe planifikim hapësinor, Shyrete Elezi për ministre e vetëqeverisjes lokale si dhe Arlind Zeqiri për ministër pa resor për investime të huaja.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.