fbpx

Vanhoute është optimist se sot do të zgjidhen edhe dy pikët e ngelura nga Marrëveshja

-

Ndërmjetësi belg Piter Vanhoute para takimit të sotëm të grupit të punës në Klubin e deputetëve, tha se është optimist dhe se shpreson se sot do të zgjidhen dy çështjet e ngelura nga Marrëveshja e Përzhinos.

Ai tha se sot do të bisedohet për dy problemet gjegjësisht për mediumet dhe për metodologjinë e pastrimit të listës së zgjedhësve.

“Pres sot të ketë bashkëpunim konstruktiv nga të gjithë partitë dhe ka indikacione se bisedimet e sotme do të jenë më të mira se ato që u zhvilluan më herët. Sot do të punojmë deri kur është e nevojshme që të bëjmë komisari për zgjerim Johanes Han, që nesër të mund më lehtë të zgjidh ndonjë prej problemeve” tha Vanhoute.

Duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve, ai tha se punojnë për këtë të mundësohen zgjedhje korrekte dhe demokratike dhe se nuk dyshon se Nikolla Gruevski do ta përmbush obligimin e tij dhe do të jep dorëheqje.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
download xiomi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download