fbpx

Van Hojte: Punojmë me vrull, patjetër duhet të arrijmë përparim për vendin

-

Nata e mbrëmshme ka qenë e vështirë për grupet e punës, të cilat po merren vesh për pikat e zbatimit të Marrëveshjes së Përzhinos, deklaroi ndërmjetësi belg, Piter van Hojte, shkruan “A1on”

Ai arriti në rezidencën e BE-së në Përzhino, ku komisari për zgjerim Johanes Han do të ketë takim me liderët e katër partive politike.

“Punojmë çdo ditë që të arrijmë përparim, mund të them se punojmë natë e ditë. Patjetër duhet të arrijmë përparim në këtë vend. Çdoherë është e dobishme që njerëzit të vijnë, ta shohin situatën me sytë e tyre dhe të flasin me njerëzit që të formojnë mendim personal” u përgjigj van Hojte në pyetjen nëse ka qenë e patjetër të vijë Han.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.