fbpx

Treshja e Brukselit pa deklaratë pas takimit me Zaevin

-

Euro- deputetët Ivo Uajgl, Riçard Houit dhe Eduard Kukan sot refuzuan të prononcohen me çfarëdo deklaratë pas takimit me liderin e LSDM-së Zoran Zaev, duke theksuar se këtë do ta bëjnë nesër pasi të mbarojnë takimet e paralajmëruar.

Treshja e Brukselit pas takimit në selinë e LSDM-së u drejtua kah Zyra e KE-së në Shkup ku sipas paralajmërimeve, tre euro- deputetët duhet të takohen me liderët e partive shqiptare Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin.

Deputetët evropian që së bashku me euro- komisarin Han ndërmjetësuan në miratimin e Marrëveshjes së Përzhinos, nuk do të takohen me Nikolla Gruevskin i cili është për vizitë në SHBA, por do të kenë takime me funksionar të lartë të VMRO DPMNE-së.

Takimi me përfaqësuesit e KSHT dhe prokuroren speciale Katica Janeva janë takuar për nesër, pas çka më orën 13 do të mbahet konferenca e shtypit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.