fbpx
Tag: Водно

tag: Водно

Gazsjellësi nëpër Vodno është vonuar, ka probleme teknike pranë Sopishte dhe Shishovë

Dy vjet pasi u shpall si ndërmarrje prioritare infrastrukturore dhe u prezantua si zgjidhja e vetme për përfundimin më të shpejtë të gazsjellësit dhe gazifikimin më të shpejtë të rajonit të Pollogut, traseja e gazsjellësit Shkup-Tetovë-Gostivar përmes shpateve të Vodnos nuk është përfunduar ende, ndërsa muajt e fundit aty nuk mund të vërehet asnjë aktivitet ndërtimor, shkruan Meta.mk. Vizitorët dhe ata...

Mbrojtja e pyllit-park Vodno ka ngecur në procedurat

Megjithëse para dy vitesh u paralajmërua si prioritar, Ligji për Vodno nuk është përpiluar. Sipas Studimit të fundit për revalorizim të pyllit-park, mbrojtja e kësaj zone është paraparë të jetë e kategorisë së ulët. Kjo donë të thotë që Vodno, në vend që me ligj do të mund të mbrohet me vendim të Qeverisë, njofton Meta.mk. Ky Studim muajin e kaluar...

Shilegov: Kryeministër çfarë fshihni nëse nuk jeni pronar i placit në Vodno?

Deputeti nga radhët e LSDM-së, Petre Shilegov, në seancën e sotme të Kuvendit, ka pyetur kryeministrin Nikolla Gruevski se a është ai pronari i parcelave në Vodno. Shilegov tha se partia e tij , pas ardhjes në pushtet , do të bëj[ë ndryshime ligjore me të gjithë kompanitë ofsharë, do të jenë të obliguara të tregojnë emrat e pronarëve të...

Mançevski: Gruevski po tenton të zvarrit kriminalitetin me parcelat në Vodno

Është e qartë se Gruevski po tenton të zvarrit kriminalitetin me parcelat në Vodno që kap shifrën prej 17 milion euro, por opinioni shumë mirë e din pangopësinë e Gruevskit për mijëra metrat katrorë në Vodno, që kapin shifra milionëshe, tha nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski. “Nga audio materialet që i publikoi LSDM shihet qartë se pikërisht Nikolla Gruevski, personalisht...

LSDM: Zvërleski nuk ka as kredibilitet moral e as profesional të sjell vendime

“Materialet nga përgjimet dhe përmbajtjet e saj janë nën kompetenca të prokurorit publik special dhe ai është i vetmi i cili në procedurë të pavarur dhe të paanshme, i liruar nga duart e Gruevskit mund të sjell vendim të cilin do ta respektojë opinioni”, ka thënë në konferencën për shtyp të sotme, zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov. Ai thotë se...

Sheqerinska: Në kumtesën e Prokurorisë mungon vetëm një emër- ai i Nikolla Gruevskit

Nga njoftimet e Prokurorisë shihet se nuk ka pasur për qëllim ndershëm dhe në mënyrë të pavarur t’i hetoj kriminalitetet e publikuara, deklaroi Radmilla Sheqerinska, zëvendës- kryetarja e LSDM-së, duke u përgjigjur në pyetje nga gazetarët. “Mund të vëreni shumë emra në njoftim, njerëz që kanë folur, njerëz kriminaliteti i të cilëve është treguar në regjistrimet, por çuditërisht një emër...

Zhernovski: Referendumi i radhës në Qendër do të jetë për Vodnon

Kryetari i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski i ftoi banorët e Vodnos më 26 prill të dalin në referendum në vendvotimet ku votojnë për të gjitha votimet dhe të deklarohen nëse janë për ruajtjen e pamjes autentike të QTQ-së. “Vitin tjetër sërish do të ndajmë mjete buxhetore nga Komuna për organizimin e referendumit në nivel lokal. Referendumi i radhës në Qendër...