fbpx
Tags VMRO

Tag: VMRO

LSDM ende nuk ka marrë vendim nëse do të shkojë në Vjenë

LSDM ende nuk ka marrë vendim nëse delegacioni i tyre do të udhëtoj për në Vjenë ku pritet takim i treshes evropiane, Uajgl, Houit dhe Kukan. Në pyetjen e “Meta” nëse kanë marrë vendim, lideri i LSDM-së Zaev tha se “nuk kanë ende vendim”. Dje, treshja evropiane dërgoi ftesë për liderët politik të vendit për takim, këtë herë në Vjenë. VMRO DPMNE...

Dimitriev: Ka mjaft kohë deri më 24 prill që të organizohen zgjedhje korrekte dhe demokratike

Pas takimit me ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së në Maqedoni, Xhes Bejli dhe Aivo Orav, kryeministri teknik Emil Dimitriev theksoi se “ka mjaft kohë dhe kushte deri më 24 prill të organizohen zgjedhje të lira dhe korrekte, ku të gjithë do të kenë besim”. “Duhet të jenë zgjedhje të besueshme, sipas të gjitha standardeve evropiane. Standardet janë të qarta dhe...

VMRO- DPMNE dënon sulmet terroriste në Paris

VMRO- DPMNE dënon sulmet monstruoze terroriste që  mbrëmë ndodhën në Paris, ku viktima ishim me qindra njerëz të pafajshëm. "Kjo paraqet goditje jo vetëm për Francën dhe popullin francez, por edhe për vlerat demokratike dhe liritë. Mendimet tona janë me popullin francez, sepse Maqedonia më së mirë e kupton dhimbjen e këtillë. Maqedonia bashkëndjenë me viktimat nga sulmet terroriste në...

Konfernca për shtyp e Zoran Zaevit në shqip

Të nderuar qytetarë prej sot LSDM-ja dhe opozita e fillojnë projektin “E vërteta e Maqedonisë” Qëllimi është vetëm një, ta kthejmë lirinë dhe demokracinë në Maqedoni, t’i kthejmë vlerat evropiane. Kjo dosje do të bëhet simbol i procesit që e fillojmë sot për ta kthyer lirinë dhe demokracinë. Këtë që në interes të qytetarëve dhe shtetit jam i obliguar...