fbpx
Tag: Qendra klinike

tag: Qendra klinike

Në kufi është qetë, njëri prej policëve të lënduar ndalet në Klinikë

Një prej policëve që mbrëmë mori lëndime të reja në përplasjen me emigrantët në kufirin jugor, është ndalur për kurim të mëtutjeshëm në Qendrën klinike “Nënë Tereza” në Shkup. Mbrëmë gjatë përplasjes me emigrantët të cilët tentonin të futen në territorin e Maqedonisë janë lënduar gjithsej 14 policë. Gjatë përplasjes sipas të dhënave të MPB-së janë dëmtuar tre makina të MPB-së...

A e kanë incizuar kamerat e sigurisë sulmin me armë në Qendrën Klinike?

Tre ditë pas sulmit të armatosur ku u plagos kirurgu i Qendrës klinike për kirurgji digjestive, kompetentët nuk tregojnë se tërbimi i të dyshuarve është regjistruar nga kamerat dhe nëse ato fare punojnë. Në vitin 2008 Ministria e shëndetësisë mori dhe instaloi rreth 1200 kamera në Qendrën klinike dhe objektet tjera shëndetësore për çka u shpenzuan rreth 1 milion euro. Dje...

Mjekët në shenjë revolti u grumbulluan në rrethin e Qendrës klinike

Në rrethin e Qendrës klinike “Nënë Tereza” sot pasdite një grup i mjekëve u grumbullua në shenjë revolti kundër sulmit ndaj kolegut të tyre. Më herët, ata kishin takim koordinues në amfiteatrin e Qendrës klinike. Sipas mjekes dhe psikiatres Viktoria Vujoviq, ai që ngre dorë ndaj mantelit të bardhë, është sikur të ngrejë dorë ndaj gjithë botës. “Ajo që ndodhi mëngjesin...

Incident i armatosur në Qendrën klinike në Shkup

Sot në mëngjes në Qendrën klinike në Shkup ka ndodhur një incident me armë. Sipas informacioneve jozyrtare, në incident nuk ka njerëz të lënduar gjegjësisht është lënduar mjek i kirurgjisë abdominale ndërsa ndaj tij, me armë ka shkrepur një pacient i pakënaqur. Policia ka arrestuar dy persona, por nga MPB nuk ka konfirmim të këtillë. Hyrja e spitalit ka qenë e bllokuar...