fbpx
Tag: Propozime

tag: propozime

Thirrje për propozime dhe sugjerime për Ligjin e ri qasje të lirë në informatat me karakter publik

Ministria për Drejtësi së bashku me Ministrinë për Shoqëri Informatike dhe Administratë dhe ministri pa resor i angazhuar për komunikime, llogaridhënie dhe transparencë, Robert Popovski, u bëjnë thirrje qytetarëve, organizatave qytetare, institucioneve dhe të gjitha palëve të interesuara që të japin propozime dhe sugjerime për propozim-ligjin për qasje të lirë në informatat me karakter publik, i cili është duke...

BDI propozon Likën, Osmanin, Saliun, Bektashin, Merkon dhe Durakun për ministra në qeverinë e re

Kryesia e BDI-së në orët e vonshme dje ka marrë vendim që t’i propozoj Hazbi Likën, Bujar Osmanin, Bylent Saliun, Kreshnik Bektashin, Ramiz Merkon dhe Sadulla Duraku për ministra në qeverinë e re. Hazbi Lika do të jetë kryeministër për sistem politik dhe marrëdhënie mes komuniteteve. Ai në vitet 2005-2009 ishte kryetari i komunës së Tetovës. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani...

Janeva: PSP nuk ndjek kriminel të rëndomtë, por grup kriminelësh në krye të pushtetit

Gjykata duhet të kuptoj se PSP nuk ndjek krim të rëndomtë, por se ndjek grup kriminelësh në krye të pushtetit dhe për këtë gjykata patjetër duhet me vetëdije, në mënyrë të ndershme dhe profesionale ta kryej punën kur bëhet fjalë për rastet e PSP-së. këtë sot e deklaroi prokurorja speciale, Katica Janeva e cila ishte mysafire e prezantimit të...

Zaev, Gruevski, Bozhinovski, Verushevski dhe Palifov janë dëshmitarët e radhës në Komisionin Anketues

Zoran Zaev, Nikolla Gruevski, Kirili Bozhinovski, Aleksandar Veshuevski dhe Branko Palifrov janë dëshmitarët e anëtarëve të Komisionit Anketues për skandalin me përgjimet nga VMRO-DPMNE dhe LSDM i shtynë për sesionin  e ardhshëm për të dëshmuar para Komisionit. Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev është dëshmitari i propozuar nga të dyja partitë, kurse Palifrovm i cili është njëri nga të akuzuarit e...

Propozimi i plotë grek, nesër?

Greqia sipas të dhënave jozyrtare, sot nuk ka dorëzuar propozime të reja deri tek kreditorët. Mediumet shkruajnë se në tavolinën biseduese të Euro- grupit, Greqia i ka shpalosur propozimet e kryeministrit Cipras. Burimi qeveritar thotë se i presin komentet nga pala evropiane gjatë ditës. Sipas të dhënave fillestare, ditën e sotme ekipi grek e përdor për shqyrtimin e disponimit, kërkesave...