fbpx
Tag: Prona

tag: prona

BE planifikon masa serioze kundër politikanëve të Maqedonisë!

Bashkimi Evropian mund të vendosë sanksione, sikur ndalesë për udhëtime dhe ngrirje të pronës, ndaj disa politikanëve të Maqedonisë që bëjnë obstruksione në procesin e  zgjidhjes së krizës, ka deklaruar për “Rojters”, një përfaqësues anonim nga BE-ja. Sipas burimit të njëjtë, presidenti Gjorge Ivanov, duhet patjetër ta anulojë vendimin për abolimin e 56 politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre që janë...

Shilegov: VMRO DPMNE ka 63 objekte nëpër lokacione të ndryshme

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov në konferencën e sotme për shtyp theksoi se kryeministri Nikolla Gruevski ka frikë nga largimi i postit të kryeministrit. “Nikolla Gruevski e ka të qartë se kriminaliteti i tij, korrupsioni i tij dhe vjedhja zgjedhore që e ka kryer, nuk do të kalojnë pa dënim. Sot opinioni do të merr edhe një dëshmi pse Nikolla...