fbpx
Tag: претседателски кандидат

tag: претседателски кандидат

Како по пет години Пендаровски стана консензуална личност?

Повторното кандидирање на Стево Пендаровски за претседател и поддршката што тој ја доби од Демократската унија за интеграција (ДУИ) предизвикаа бројни реакции во јавноста. „Дали требаше да поминат пет години, за Пендаровски да стане ,консензуален'!? Што се промени кај Пендаровски за да се случи тоа?“, прашува „Порталб.мк“. Во текот на 2014 година, Стево Пендаровски беше кандидат , за претседател на...

Села ја откажа средбата со Заев за договарање за заеднички претседателски кандидат

Средбата меѓу претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, што требаше да се одржи денеска е откажана на барање на Села. Двајцата партиски лидери требаше да разговараат за можноста да изберат заеднички претседателски кандидат. Како што извести „Порталб“, Села се налутил поради тоа што Министерството за образование ги одзело ингеренциите на градоначалникот...