fbpx
Tag: Претседателски избори

tag: Претседателски избори

Heqja e kompetencave të Taravarit për arsim e anuloi takimi Zaev-Sela për zgjedhjet presidenciale

Për shkak se Ministria e Arsimit dhe Shkencës ia ka marrë kompetencat e arsimit kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela e ka anuluar takimin e sotëm me kryeministrin Zoran Zaev, për të biseduar rreth mundësive që të gjendet kandidat i përbashkët për president të shtetit në zgjedhjet presidenciale të 21 prillit, njofton Portalb.mk. Paraprakisht, Zaev për këtë çështje është takuar edhe me kryetarin...