fbpx
Tag: ПЕС

tag: ПЕС

Zaev në takim me kryeministrin e Suedisë: Tërheqja e Gruevskit është e patjetërsueshme

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe zëvendës- kryetarja e partisë, Radmilla Sheqerinska sot në suazat e kongresit të partisë së socialistëve evropian (PSE) që do të mbahet në kryeqendrën e Hungarisë, Budapest kanë pasur takim me kryeministrin suedez, Stefan Lofven, njoftojnë nga LSDM. Në takim, Zaev ka theksuar qëndrimet e partisë, sipas të cilave, është e patjetërsueshme Nikolla Gruevski të...

“Euroaktiv” vlerëson:Partitë evropiane ndezin zjarrin në Maqedoninë

“Euraktiv” vlerëson: Partitë evropiane ndezin zjarrin në Maqedoni Kriza në Maqedoni po thellohet ndërsa dy familjet më të mëdha politike në Evropë- partia popullore evropiane e qendrës së djathtë dhe Partia e socialistëve evropiane, e shtojnë zjarrin dhe e ndezin antagonizmin mes partive maqedonase, vlerëson portali "Euraktiv". “Euraktiv”. Në analizën e portalit thuhet se dy fuqitë më të mëdha politike në BE...

Stanishev me kritika të ashpra për gjendjen në politikën maqedonase

Partia Evropiane Socialiste (PSE) me brengosje të madhe ndjek ngjarjet e fundit në Maqedoni- deklaroi anëtari i grupit të socialistëve në Parlamentin evropian dhe nën-kryetar i komisionit të përzier parlamentar i BE –Maqedoni, euro- deputeti nga Bullgaria, Sergej Stanishev i cili njëherit është kryetari i Partisë së socialistëve evropian. -Proceseve demokratike dhe besimit të institucioneve iu kërcënohet një konfrontim më...