fbpx
Tag: осуда

tag: осуда

Zaev: Dhunën e kanë bërë banditë dhe policë të nxitur nga Gruevski, Ivanovi dhe Çavkovi

Dhuna ndaj gazetarëve dhe deputetëve është nxitur nga Nikola Gruevski, Gjorge Ivanov, Trajko Veljanovski, Mitko Çavkov dhe një grup i tyre bashkëpunëtorë që i godet kalimi i pushtetit dhe janë të gatshëm për interesat e tyre t’i viktimizojnë interesat e shtetit, ka thënë në konferencë shtypi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. “Dhuna që ndodhi mbrëmë nuk është vlerë demokratike. Dhuna...

Shoqatat e gazetarëve të rajonit dënojnë sulmet ndaj gazetarëve në Maqedoni

Shoqatat e gazetarëve nga Kroacia, Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Mali i Zi, Kosova dhe Maqedonia sot kanë shprehur solidaritet dhe mbështetje për punëtorët mediatiak dhe gazetarët në Maqedoni, të cilët siç vlerësojnë, në mënyrë konstante ballafaqohen me presione, sulme fizike si dhe kërcënime për vdekje. Shoqatat nga rajoni, pas sulmit ndaj gazetarit të Televizionit 24 gjatë protestave të nismës “Për...

Gruevski dënoi sulmin terrorist në Paris

“Me shqetësim e pranova lajmin për sulmet terroriste në Paris, në të cilët jetën e humbën një numër i madh i njerëzve dhe ku ka një numër të madh të të lënduarve dhe në këto momente të vështira të pikëllimit të popullit miqësor francez, me lejoni të shpreh ngushëllimet për familjet e viktimave të këtij akti barbar dhe kundër...

BFI-ja dënon sulmin terrorist në Paris

Bashkësia Fetare Islame sot doli me reagimin ku kategorikisht thotë se dhuna nuk është pjesë e islamit, duke aluduar në sulmin terrorist të redaksisë së magazinës satirike “Charlie Hebdo”, ku 10 gazetarë dhe dy policë u vranë. “Me hidhërim të madh  morëm lajmin për sulmin terrorist në Paris, Francë. Sekretet i di vetëm Allahu i madhërishëm, por siç thuhej në...