fbpx
Tags обвинети

Tag: обвинети

Transportuesit nga “Transporter” nuk kanë të ndaluar, madje vazhdojnë me avazin e vjetër apo edhe më shpejtë

Prokuroria speciale ka prova të reja në rastin e transportit të nxënësve “Transporter” ku si i dyshuari i parë është kryetari i Komunës Manastir, Vladimir Taleski, deklarojnë nga prokuroria për “Meta”. Sipas informacioneve deri tek të cilat arritëm, PSP ka dërguar 30 kërkesa të reja për ekspertizën e dokumenteve në shkollat e Manastirit, Ministrinë e financave dhe transportuesit e...

Të akuzuarit në “Lagjen e trimave”: Tragjedia në Kumanovë ka arkitekt

Tragjedia që ndodhi në Kumanovë më 9 maj të vitit të kaluar ka arkitekt dhe e gjithë kjo është bërë për para, deklaroi në seancën e sotme gjyqësor për “Lagjen e trimave”, i akuzuari Demë Shehu, duke i plotësuar fjalët hyrëse të avokatit të tij. Ai shtoi se ata në këtë lagje kanë qëndruar për gjashtë ditë dhe gjatë...

Komunikimi i parë i publikuar për “Monstrën”

Po publikojmë transkriptime nga bisedat që i publikoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp e që sugjerojnë se bëhet fjalë për komunikim lidhur me rastin “Monstra”. 2 maj 2012 Abdylaqim Ademi- Qimi Ademi : Ende jeni në mbledhje? Q: Po. Ademi: Qimi, bisedoj me dikë atje, le të ketë më shumë sqarime për opinionin, me fotografi sepse kështu paraqiten...