fbpx
Tag: НиколаМладенов

tag: НиколаМладенов

Opozita sot nuk do ta publikoj “bombën” për vdekjen e Mlladenovit

LSDM-ja opozitare sot, kur shënohen 2 vite nga vdekja e gazetarit dhe pronarit të javores “Fokus”, Nikolla Mlladenov nuk do të mbaj konferencë shtypi në të cilën do të publikoheshin regjistrimet, të cilat, siç u paralajmërua më herët, përmbajnë biseda rreth ngjarjes tragjike, konfirmoi për “Meta” zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov. -Sot nuk do të ketë konferencë shtypi lidhur me...

Dy vite pa Mlladenovin: U largua pa na treguar pse

Para dy viteve të plota, më 27 mars të vitit 2013, në një hendek tek unaza në Hipodrom u gjet trupi i pajetë i gazetarit dhe pronarit të javores “Fokus”, Nikolla Mlladenov dhe makina e tij me të cilën ka dalë nga rruga Shkup- Veles. Ngjarja shkaktoi shok dhe reagime të shumtë në radhët e gazetarëve dhe opinionit pranverën e...