fbpx
Tag: Мосад

tag: Мосад

LSDM : Zaevi në Izrael kishte të planifikuar edhe takime jashtë agjendës

"Kryetari Zaev në Izrael kishte takime të suksesshme sipas agjendës së planifikuar dhe disa takime jashtë agjendës , për të cilat lajmëruan dhe mediumet" thuhet mes tjerash në deklaratën e partisë opozitare. Ambasadori i Izraelit në Maqedoni, Dan Orjan , i pyetur se , a ka pasur takim mes Zaevit dhe shefit të MOSAD-it ose ndonjë përfaqësuesi tjetër të...

Zaev në takim me zëvendës shefin e Mosadit dhe me ministrin e punëve të brendshëm të Izraelit

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili gjendet  në vizitë të Izraelit, sot do të takohet me zëvendës drejtorin e Agjencisë së Kundërzbulimit të Izraelit Mosad, informon televizioni "24 Vesti“. Sipas informacioneve të televizionit, takimi me Zaevin me funksionarin e shërbimit sekret do të mbahet me dyer të mbyllura, kurse temë e bisedimeve do të jetë, siç transmeton "24 Vesti", duke...

Irani pengoi agjentët e Mosadit që të vrasin shkencëtarët bërthamorë

Forcat elite të gardës revolucionare - nacionale të Iranit, gjatë dy viteve të kaluara arritën  të pengojnë tentimet e agjencisë për kundërzbulim të Izraelit Mosad që të likuidojnë njërin nga shkencëtarët elitar  bërthamorë të Iranit, ka deklaruar përfaqësuesi i Gardës Nacionale Revolucionare të Iranit në raportet e agjencisë së lajmeve të Iranit FARS që i përcjellin mediat Izraelite. “Gjatë...