fbpx
Tags Letërnjoftim

Tag: letërnjoftim

75 organizata joqeveritare: “Ose shtyrje të zgjedhjeve ose bojkot dhe protesta”

Pa plotësimin e kushteve për zgjedhje korrekte dhe demokratike, që nënkupton zhvendosjen të domosdoshme të datës, aktivistët qytetarë nuk do të kenë opsion tjetër përveç se të ftojnë në bojkotim të zgjedhjeve të caktuara për 24 prill dhe të dalin të protestojnë sa më shumë kundër regjimit, i cili vazhdon të shkel demokracinë, të drejtat e njeriut dhe sundimin...

Zaev: MPB, Prokuroria dhe gjykata ta qojnë deri në fund hetimet për rastin me letërnjoftimet

Pushteti nëpërmjet mediave të tij u përpoq që t’i shtrembërojë faktet për rastin me falsifikimin e letërnjoftimeve, deklaroi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve lidhur me këtë rast. Në një moment përmendin dhe theksojnë se këto letërnjoftime nuk janë shfrytëzuar për zgjedhjet, që sot për këtë punë të akuzojnë opozitën. Duhet të përkufizohet se...

Shtetasi italian kapet me letërnjoftim të falsifikuar

Dje në orën 16:20, në dalje të Maqedonisë, në aeroportin “Aleksandri i Madh”, gjatë kontrollit të pasaportave personit F.K. (26) nga Italia i është konfirmuar se në letërnjoftimin italian, në pjesën ku qëndron fotografia është bërë ndërrimi i fotografisë. Pasi u ndalua për procedurë të mëtutjeshme iu dorëzua Sektorit të kriminalitet ndërkufitar, migrimit, të huajve dhe readmisimit .