fbpx
Tags Kufiri maqedonas- grek

Tag: kufiri maqedonas- grek

Poposki dhe Kurz vizituan “kuotën 59”, por anashkaluan kampin “Vinojug”

Shefi i diplomacisë austriake dhe kryesues me OSBE-në, Sebastian Kurz sot ka arritur në vend ndërsa pasdite me homologun e tij, ministrin e jashtëm Nikola Poposki vizituan kuotën 59 në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë, në Gjevgjeli. Për mediat u prononcua vetëm Poposki i cili tha se Maqedonia ka pasur rol kyç në pengimin e emigrimit dhe menaxhimit me krizën...

Tre emigrantë janë gjetur të mbytur në Suva Rekë në Gjevgjeli

Tre trupa të pajetë sot në mëngjes janë gjetur në Suva Rekë afër kufirit mes Maqedonisë dhe Greqisë ndërsa sipas informacioneve të para bëhet fjalë për emigrantë, njoftojnë për “Meta” nga MPB. Sipas të dhënave të para zyrtare, sot në mëngjes rreth orës 6 e 45 në stacionin policor në Gjevgjeli është denoncuar se janë gjetur tre trupa të pajetë...