fbpx
Tags Izolim

Tag: izolim

Kuvendi së shpejti do ta zgjedh qeverinë e re reformuese, porositin nga LSDM

Kuvendi së shpejti do ta zgjedh qeverinë e re reformuese të Maqedonisë sepse qytetarët votuan për ndryshime dhe vendosën që t’i udhëheqin politikanë serioz, që kujdesen për interesat e tyre dhe të shtetit, përkundër politikanëve të kriminalitetit nga kryesia e VMRO DPMNE-së, që tentojnë ta fusin vendin në krizë më të thellë politike dhe izolim, thuhet në njoftimin e...

Thaçi: BЕ-ja të ndërpresë izolimin e Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë thirrje që të ndërpritet “izolimi i padrejtë” i Kosovës nga Bashkimi Evropian. Ai ka takuar sot në Gjermani grupin e deputetëve për Evropën Juglindore, ku janë të përfaqësuara të gjitha partitë e Bundestagut. “Para deputetëve theksova se e ardhmja e Kosovës është në Bashkimin Evropian dhe në NATO dhe se për këtë...