fbpx
Tag: Италија

tag: Италија

Serbia ndalon ekskursione në Itali, Ademi pret udhëzime nga autoritetet shëndetësore

Zdravstvo Filipce
Ministria e arsimit, shkencës dhe zhvillimit teknologjik në Serbi u ka urdhëruar sot të gjitha shkollave të mesme të shtyjnë udhëtimet studimore dhe ekskursionet në Itali për shkak të epidemisë së koronavirusit. Ndërkohë, Ministria jonë e arsimit dhe shkencës (MASH) është duke pritur udhëzime nga Komisioni për sëmundje infektive, njofton Meta.mk.  Në Itali, deri tani kanë vdekur pesë persona nga...

Janeva në Palermo në homazh për nder të gjykatësit Falkone

Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva javën e ardhshme do të shkoj në Palermo për të marrë pjesë në konferencën vjetore për luftë kundër korrupsionit dhe do të mbaj fjalim për të ju treguar botës se si luftohet korrupsioni në Maqedoni. Konferenca organizohet nga ”Fondacioni Fallkone” nga Italia dhe do të mbledh organet anti-korrupsionit nga e gjithë bota për të diskutuar...

Autoritet italiane shpëtojnë klandestinët nga anija “Ezadin”

Forcat ajrore italiane janë në aksion për shpëtimin e disa qindrave klandestinëve nga anija tregtare pa ekuipazh, e cila mbeti  në detë të hapur të Mesdheut. Njëri nga emigrantët e anijes “Ezadin” e cila ka lundruar me flamurin e Sierra Leones, ka dërguar porosi në të cilën thuhet se anija e cila ka shkuar në drejtim të bregut italian,...