fbpx
Tags I dyshuar

Tag: i dyshuar

Lupço Shvërgovski do ta mbroj Boban S për vjedhjen e 3 milionë eurove nga NLB

Ish prokurori publik shtetëror, Lupço Shvërgovski është avokati i Boban S. 40 vjeçar, i dyshuar për vjedhjen e 3 milionë eurove nga arka e NLB-së në Shkup. Informatën për “Meta” e konfirmoi vet Shvërgovski. “Po, unë jam avokat i tij”, tha Shvërgovski, por nuk deshi të komentojë asgjë më shumë për këtë. Boban S. i dyshuar për vjedhjen më të madhe në...

Gjykata cakton masën e paraburgimit dhe lëshon fletë- arrest ndaj Sead Koçan

Gjykata Penale e Gjykatës Themelore Shkup ka pranuar ankesën e PSP-së dhe i caktoi masën e paraburgimit për biznesmenin Sead Koçan, i cili është njëri nga tre të dyshuarit në lëndën “Trust” të Speciales, konfirmojnë për “Meta” nga gjykata. Nga gjykata thonë se kundër Koçanit është ngritur edhe fletë- arrest. Këshilli Penal i gjykatës ka pranuar arsyetimin nga ankesa e PSP-së...

LSDM ndryshon retorikën: “I dyshuari Gruevski” tani bëhet “i akuzuari Gruevski”

Pas paralajmërimit të PSP se ka ngritur dy padi deri në Gjykatën Themelore Shkupi 1, njëra për shkatërrimin ilegal të dokumenteve lidhur me pajisjen e përgjimit dhe e dyta për dhunën në Komunën Qendër, LSDM-ja opozitare ndryshoi retorikën me të cilën i drejtohet ish kryeministrit Gruevski. Në njoftimet deri tek mediat dhe anëtarëve të tyre, kjo parti nuk thotë më...

Arrestohet profesori Bobek Shuklev gjatë aksionit policor të MPB-së

Profesori universitar dhe ish-dekan i Fakultetit Ekonomik të Universitetit Shën Qirili dhe Metodi, Bobek Shuklev, është arrestuar gjatë një aksioni policor të MPB-së që sot është zbatuar në fakultet, lajmëruan mediat, duke iu referuar burimeve të hetimit. Sipas informacioneve, që deri tani nuk janë vërtetuar nga MPB-ja, në aksionin e koduar “Erazmus” janë të dyshuar gjithsej tetë personal, por në...

E kanë rrahur deri në vdekje pasi ka lëvduar Katica Janevën ndërsa ka ofenduar Jankulloskën dhe Janakieskin

Një fjalosje bizare, pas disa gotave të rakisë ka qenë tragjike për plakun 80 vjeç nga fshati Makovo i Mariovës, i cili është rrahur për vdekje nga një ish i gjykuar 53 vjeç pasi e ka lëvduar punën e prokurores speciale Janeva dhe është gëzuar me ndjekjen penale të ish ministrave Jankulloska dhe Janakieski. Pikërisht kjo është arsyeja për shkak...

Një pjesë e të dyshuarve për ngjarjet në Kumanovë kanë refuzuar të japin prononcim

Nisi sot dëgjimi i një pjese të grupit të Kumanovës, që u arrestuan pas incidentit të armatosur të 9 majit. Seancat dëgjimore të të dyshuarve nuk kanë ndodhur në Gjykatë siç ishte pritur, por në fshehtësi të plotë për shkaqe sigurie. Naser Raufi, avokati që po mbron 11 kosovarët e paraburgosur të grupit të Kumanovës, ka thënë se të martën...