fbpx
Tags Holland

Tag: Holland

Francë: Goditet një police para rezidencës së presidentit Hollande

Pas sulmeve terroriste të një jave më parë në Francë, janë shtuar masat e ruajtjes së sigurisë dhe rendit. Një police është goditur mbrëmjen e së mërkurës teksa ruante pallatin presidencial francez. Sipas zyrës së Prokurorit të Parisit, incidenti i shënuar së fundmi në afërsi të pallatit presidencial “Elysee” nuk ka asnjë lidhje me sulmet terroriste të një jave...