fbpx
Tags Европарламентарци

Tag: Европарламентарци

Gruevski erdhi për bisedië me Han, por nuk deshi të fotografohet as për Twitter

Në vijim e sipër është takimi i liderit të VMRO DPMNE-së, Nikola Gruevski me euro- komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han dhe euro- deputetët, Ivo Uajgël, Eduard Kukan dhe Knut Flekenshtajn. "Johanes Han dhe euro- deputetët janë në bisedë me Nikola Gruevskin. Urgjentisht kërkohet Qeveri e re. Shih shumicën parlamentare. Kushtetuta patjetër të respektohet", shkroi në Twitter Majkël...

Çavkov: Deputetët nesër do të kenë qasje të papenguar në Kuvend

Deputetët nesër do të kenë qasje të papenguar në Kuvend, deklaroi për “Dojçe Vele”, drejtori i Byrosë së sigurisë publike (BSP), Mitko Çavkov. Nesër më ora 12 në Kuvend pritet të mbahet koordinimi i partive parlamentare politike për formimin e Komisionit për zgjedhje dhe emërim, si bazë për vazhdimin e seancës konstituive për emërimin e kryetarit të Kuvendit. Nesër në mesditë...

Kukan, Flekenshtajn dhe Uajgl do të rekomandojnë PE të anulojë miratimin e raportit

I bëjmë thirrje kryetarit dhe partive politike që të respektojnë vendimin demokratik të qytetarëve të vendit dhe pa anulim të mëtutjeshëm të pranojnë çdo shumicë parlamentare, thuhet në deklaratën e përbashkët të treshes euro- parlamentare, Eduard Kukan, Knut Flekenshtajn dhe Ivo Uajgl lidhur me ngjarjet aktuale politike në Maqedoni. “Siç kemi treguar disa herë së bashku me komisarin Han, presim...

Riçard Houit nesër në Shkup

Një grup i euro- parlamentarëve në krye me Riçard Houit, nesër do të vijnë për vizitë në Maqedoni. Pritet që Houit të takohet me liderin e opozitës dhe partisë së LSDM-së, Zoran Zaev. Pas takimit ai do të mbaj konferencë shtypi në selinë e partisë. Tani për tani nuk zbardhen detaje se çfarë do të flitet në këtë konferencë shtypi. Vizita e këtillë...