fbpx
Tags Ekip

Tag: ekip

Partitë politike në Klubin e deputetëve zgjidhin krizën e re

Në orën 14 часот, në Klubin e deputetëve në Shkup, filloi takimi me përfaqësuesit e partive politike me shpresë se do të zgjidhin ngecjen e bisedimeve lidhur me Kodin Zgjedhor. Deklaratë dha vetëm përfaqësuesi i LSDM-së, Damjan Mançevski, i cili tha se në takim nuk do të bisedohet për asgjë tjetër derisa nuk zgjidhet çështja e përzgjedhjes së ekipit të...

Avokatët dhe gjykatësit të ndarë për ekipin e Katica Janevës

Ekipi që përzgjodhi prokurorja speciale Katica Janeva, për të punuar me të në materialet që rrjedhin nga bisedat e përgjuara, shkaktoi reagime të ndryshme në mesin e avokatëve dhe ish prokurorëve. Disa prej tyre janë të rezervuara dhe disa janë të kënaqur nga përzgjedhja presin rezultate. - Ekipi është i shkëlqyer, këta janë njerëz të cilët kanë punuar në raste më...

Prokurorja publike formoi ekipin, pritet “amin” nga Këshilli i prokurorëve

Prokurorja speciale publike Katica Janeva sot në konferencë shtypi njoftoi se e ka formuar ekipin e prokurorëve publik që do t’i ndihmojnë në zbardhjen e përmbajtjeve të “bombave” që i publikoi opozita, shkruan “Nova TV”. Janeva ka njoftuan se deri tek Këshilli i prokurorëve publik do t’i propozoj emrat e 14 prokurorëve që do të jenë pjesë e ekipit të...

VMRO DPMNE refuzon Prokurori Special të formoj ekip të vetin

Partia në pushtet refuzon Prokurori Special të formoj ekip të vetin me të cilin do të punonte, shkruan “Nova”. Portali shkruan se të paktën 10 prokuror nevojiten në ekipin e prokurorit special sepse me siguri do të ketë nevojë për ngritjen e veprimeve hetuese edhe në vende të huaja. Nëse ky prokuror është i vetëm me siguri nuk do të...