fbpx
Tag: ЕдиРама

tag: ЕдиРама

Reagimi i MPJ-së: Bllokadat dhe kërcënimet nuk kontribuojnë për paqen dhe stabilitetin e rajonit

Të gjitha bllokadat, kërcënimet për bllokada dhe deklaratat për imponimin e arsyetimit kundër anëtarësimit tonë, nuk janë në frymën e vlerave evropiane dhe nuk kontribuojnë për paqen dhe stabilitetin e rajonit, thuhet në reagimin e MPJ-së maqedonase pas deklaratës së kryeministrit shqiptarë Edi Rama për bllokadën e mundshme të Maqedonisë për hyrje në NATO si dhe pas deklaratës së...

Sela: Rama nuk paralajmëroi veto kundër hyrjes në NATO

Zijadin Sela, kryetari i lëvizjes për reforma në PDSH dhe kryetari i komunës së Strugës konsideron se në fjalimin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama nuk ka pasur paralajmërim për veto. “Mendoj se nuk bëhet fjalë për veto, sepse atë që unë e kuptova ishte se Rama tha që do ta mbështet Maqedoninë për anëtarësim në NATO kur të implementohet Marrëveshja...