fbpx
Tags пукање

Tag: пукање

Në Kosovë të shtëna ndaj makinës me policë çek

Policia çeke sot njoftoi se gjatë fundjavës persona të panjohur në veri të Kosovës kanë qëlluar ndaj makinës ku ka pasur policë gjerman dhe çek dhe se çdo gjë ka përfunduar pa të lënduar, por vetëm me xhama të thyera. Persona të panjohur të dielën pasdite kanë hapur zjarr ndaj dy makinave të EULEX ku kanë qenë katër polic çek,...

Francë: Goditet një police para rezidencës së presidentit Hollande

Pas sulmeve terroriste të një jave më parë në Francë, janë shtuar masat e ruajtjes së sigurisë dhe rendit. Një police është goditur mbrëmjen e së mërkurës teksa ruante pallatin presidencial francez. Sipas zyrës së Prokurorit të Parisit, incidenti i shënuar së fundmi në afërsi të pallatit presidencial “Elysee” nuk ka asnjë lidhje me sulmet terroriste të një jave...