fbpx
Tag: повредени

tag: повредени

Hojt Ji megjithatë prej nesër do të ketë takime me Ivanovin, por edhe me Xhaferin dhe liderët e partive

Zëvendës- ndihmës sekretari shtetëror i departamentit shtetëror në Evropë dhe Euro- Azi, Hojt Brajan Ji nesër pritet të arrijë në Shkup në vizitë dyditore, ku do të takohet me presidentin e shtetit, Gjorge Ivanov, liderët e partive politike dhe siç thonë nga ambasada, “kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi”. “Hojt Brajan Ji, zëvendës- ndihmës sekretari shtetëror i departamentit shtetëror në Evropë...

Incident i armatosur në Qendrën klinike në Shkup

Sot në mëngjes në Qendrën klinike në Shkup ka ndodhur një incident me armë. Sipas informacioneve jozyrtare, në incident nuk ka njerëz të lënduar gjegjësisht është lënduar mjek i kirurgjisë abdominale ndërsa ndaj tij, me armë ka shkrepur një pacient i pakënaqur. Policia ka arrestuar dy persona, por nga MPB nuk ka konfirmim të këtillë. Hyrja e spitalit ka qenë e bllokuar...

Tetë policë të vrarë, Gruevski vizitoi të lënduarit

Kolegët të pastrojnë terrenin kanë gjetur të vdekur policin e tetë i cili sipas të dhënave fillestare ka vdekur nga shpërthimi i bombës. Në spital në mëngjesin e sotëm janë dërguar edhe disa polic tjerë. Ndërsa kryeministri Nikolla Gruevski vonë mbrëmë vizitoi policët e lënduar nga aksioni në Kumanovë.

Tre polic të vrarë në të shtënat në Kumanovë, aksioni në përfundim

Tre pjesëtarë të organeve të sigurisë janë vrarë në të shtënat në aksionin policor në Kumanovë i cili është para përfundimit ku kontrollohen shtëpitëe fundit në rajonin e “Lagjes së Trimave”. Këtë informatë e publikojnë mediumet nga Kumanova, por edhe më tej nuk ka konfirmim zyrtarë. Sipas burimeve të njëjta jozyrtare janë lënduar edhe dhjetëra persona tjerë ndërsa policisë i janë...

Në Kumanovë vazhdojnë të shtënat, popullata evakuohet nga zona e aksionit

Banorët e “Lagjes së trimave” evakuohen,  ndërkaq aksioni policor akoma vazhdon. Në lagje herë pas here dëgjohen të shtëna. Lagja është e bllokuar dhe qasje ka vetëm policia dhe Ndihma e shpejtë . Nuk ka informacione zyrtare për numrin e saktë të personave të lënduar  dhe viktimave, edhe pse në kumtesë ambasada e ShBA-së “shprehu ngushëllimet për viktimat” Jo zyrtarisht thuhet...

Djali i Menduh Thaçit në mesin e të lënduarve

Јozyrtarisht njëri nga të lënduarit në përleshjen e  mbrëmshme  të Tetovës, është djali i liderit të PDSh-së, Menduh Thaçi, mëson "Portalb". Në incidentin  në kafenën "Barkod" u plagos,  kurse rrugës për në spital iu nënshtrua plagëve vjeçarin Altrim A nga fshati Poroj. Katër personat e tjerë që kanë marrë lëndime nga xhamat e thyer djegiet dhe objektet e forta gjatë incidentit...

Zjarri në “Jan Amos Komenski”, kanë harruar kaloriferin ndezur?

Zjarr nga bodrumi i shkollës fillore “Jan Amos Komensi” në Shkup. Komandanti i Brigadës të Zjarrfikësve, Blagoja Menkovski, për Agjencinë e lajmeve “Meta” deklaroi se është reaguar menjëherë dhe zjarri është vënë në kontroll. Në punëtorin e bodrumit të shkollës me siguri kanë harruar kaloriferin dhe ashtu ka shpërthyer zjarr. Nuk ka të lënduar, dhe zjarri tërësisht është shuar- deklaroi për...

Shpërthim në minierën e “Dobrevës”, dy minatorë të lënduar

Dy minator, sot në mëngjes rreth orës 7:15, janë shtruar në Klinikën e Shtipit, me lëndime nga shpërthimi që ka ndodhur derisa kanë punuar në minierën “Dobrovë” në Probishtip. Polica e Shtipit konfirmoi se  shpërthimi ka ndodhur nga shkaqe të panjohura. Në këtë shpërthim jështë lënduar D.Z. 42 vjeç Z. T. 49 vjeç që  të dy nga Probishtipi. Më rëndë...