fbpx
Tags ç’kyçje

Tag: ç’kyçje

Kozias mohon se Gjermani mendon ta heq Greqinë nga Shengen Zona

Për situatën e krizës me  refugjatët, dhe në Berlin kanë biseduar shefi i diplomacisë greke Nikos Kozias dhe Frank Shtjnmajer. Ministri grek nga Berlini  përgënjeshtroi informacionet për heqje nga Zona Shengen dhe idesë për të mbyllur kufirin maqedonas dhe refugjatët të mbeten të bllokuar në Greqi, duke pohuar se kontaktet në Shtajnmajer kanë dëshmuar semendon se absolutisht nuk mendon...