fbpx
Tags Bisedime

Tag: bisedime

Nisin bisedimet për rikthimin e marrëdhënieve diplomatike mes ShBA- Kubë

Një delegacion i nivelit më të lartë amerikan në 35 vitet e fundit, ndodhet në Kubë ku këtë të premte ka nisur bisedimet për të rikthyer marrëdhëniet diplomatike dhe për të rihapur eventualisht marrëdhëniet e plota tregtare dhe ato të udhëtimit të lirë, mes dy vendeve kundërshtare që prej armiqësive të Luftës së Ftohtë. Obama zotëron autoritetin ekzekutiv për të...

Zaevi për “Metën”: Çfarë doni? Nuk ka bisedime dhe nuk do të ketë!

Nuk ka asnjëfarë lloj bisedimesh ndërmjet opozitës dhe pushtetit, pohon në deklaratën e tij për Agjencinë e lajmeve“Meta”, Zoran Zaevi, lideri i LSDM-së. Çfarë doni të bëni? LSDM-ja disa herë deklaroi se nuk ka asnjë lloj  negociatash, as bisedime ndërmjet  pushtetit dhe opozitës. Qëndrimet tona janë të qarta. Pa u pranuar të gjitha pesë kërkesat, ne me askënd nuk do...

Ushtari i pensionuar kërcënohet me pistoletë para Qeverisë së Serbisë

Një nënkolonel i pensionuar i ushtrisë së Serbisë ka luhatur me pistoletë në mes të hyrjes kryesore dhe ndihmëse të ndërtesës së Qeverisë dhe është kërcënuar se do të vritet. Pas negociatave me policinë, ai ka dorëzuar pistoletën, ndërsa kompetentët kanë marr armën dhe burrin e kanë shtënë në ndërtesën qeveritare. Gjatë kohës së incidentit, pjesë të rrugëve përreth...