fbpx
Tags Bisedë

Tag: bisedë

Çfarë mohon Uajgël? A e ka përmendur Gruevski “burgun” apo i ka ikur ndonjë fjalë nga goja?

Raportuesi i R. së Maqedonisë në Parlamentin Evropian, Ivo Uajgël sot në deklaratë për agjencinë shtetërore të lajmeve MIA, demanton se ai për ndonjë medium ka deklaruar diç lidhur me kryetarin e VMRO DPMNE-së, Nikola Gruevski dhe se ka njoftuar diç që Gruevski ia ka thënë gjatë vizitës së fundit në Shkup. Megjithatë, në demant askund nuk përmendet fjala “burg”....

Janeva: Me Han diskutuam për punën e PSP-së, por jo edhe për repartin special gjyqësor

Biseduam për problemet me të cilat jemi ballafaquar në të kaluarën- deklaroi prokurorja speciale Katica Janeva pas takimit me euro- komisarin Johanes Han në Info qendrën e BE-së në Shkup. Janeva shtoi se është e kënaqur nga biseda. "Biseduam se si do të funksionojmë në të ardhmen dhe në çfarë mënyre do të vazhdoj veprimi jonë" deklaroi Janeva. Ajo tha se shpreson...

Najçevska ngjyros hyrjen e stacionit policor “Beko”

Profesorja Mirjana Najçevska sot në mëngjes u paraqit në bisedën informative ndërsa para stacionit policor "Beko" në Shkup e ngjyroi hyrjen. Në bisedë informative gjithashtu sot është ftuar kryetarja e Komitetit të Helsinkit, Urania Pirovska. Disa dhjetëra qytetarë sot në mëngjes janë tubuar para stacionit policor në mbështetje të Pirovskës dhe Najçevskës për të shprehur revoltën e tyre nga presionet...

Ali Ahmeti thirret për bisedë në Prokurorinë speciale si dëshmitar

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti është thirrur për bisedë në Prokurorinë speciale publik, konfirmojnë për “Meta” nga kabineti i prokurores, Katica Janeva. Prej atje thonë se Ahmeti është thirrur për bisedë si dëshmitarë, por në interes të procedurës para- hetimore nuk zbulojnë për cilin rast bëhet fjalë. “Personi është ftuar si dëshmitar. Për shkak të fshehtësisë së procedura para- hetimore, për...

Vanhojte për sulmet nga Gruevski: Nëse nuk të pëlqen porosia vrit tellallin

"Nëse nuk të pëlqen porosia vrite tellallin”, ishte përgjigja e lehtësuesit belg Piter Vanhojte në pyetjen e gazetarëve për retorikën e mbrëmshme të ish kryeministrit Nikolla Gruevski, ku ishte përmendur edhe emri i tij. Ndërkaq, anëtarët e partive  politike  dhe gupet e punës sot pasdite sërish u takuan në Klubin e Deputetëve që të bisedojnë për reformat në media dhe për...

Me shifra flet ai i cili dëshiron të fsheh diçka

  “Me shifra flet ai i cili dëshiron diçka të fshihet”- thotë për “Meta” profesori universitar Vlladimir Pivovarov, për mënyrën e komunikimit të kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili me fjali të “mbështjella” bisedon me ministrin e tij të transportit dhe lidhjes, Mile Janakieski, që mund të dëgjohet në një prej regjistrimeve të fundit që të dielën publikoi lideri opozitarë, Zoran...