fbpx
Tag: Azerbejgjan

tag: Azerbejgjan

Nga zjarri i madh në Baku vdesin 16 persona

Së paku 16 persona e kanë humbur jetën në një zjarr që e ka përfshirë një ndërtesë banimi prej 16 katëshe në kryeqytetin e Azerbajxhanit.  Ministria e Shëndetësisë i ka thënë Radios Evropa e Lirë se 63 persona të tjerë janë lënduar prej zjarrit që u përhap sot në qarkun Binaqadi të Bakus.  Ministri i brendshëm, Ramil Usubov dhe...