fbpx
Tags автопатишта

Tag: автопатишта

Bujqit bllokojnë autostradat greke, tani për tani nuk ka bllokada  të kufijve

  Lëvizja nëpër autostradat e Greqisë këto ditë do të vështirësohet për shkak të grevave masovike të bujqve grek. Ata shprehin pakënaqësi ndaj masave qeveritare për sigurim pensional dhe shëndetësor dhe ndërprerjen e beneficioneve. Mbi 10.000 bujq me traktorët e tyre të shpërndarë nëpër autostradë përkohësisht bllokojnë rrugën. Tani për tani nuk ka bllokim të pikës kufitare Bogorodica e as në...

LSDM: Zvërleski nuk ka as kredibilitet moral e as profesional të sjell vendime

“Materialet nga përgjimet dhe përmbajtjet e saj janë nën kompetenca të prokurorit publik special dhe ai është i vetmi i cili në procedurë të pavarur dhe të paanshme, i liruar nga duart e Gruevskit mund të sjell vendim të cilin do ta respektojë opinioni”, ka thënë në konferencën për shtyp të sotme, zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov. Ai thotë se...