fbpx
Tag: автомобил

tag: автомобил

Veturat i duam pa kufi, autobusët dhe trenat herë pas here

Transporti me autobus në vendin ton është shumë më i zhvilluar se në vendet-anëtare të BE-së, por krejt kjo për shkak të numrit të vogël të udhëtarëve që udhëtojnë me tren dhe infrastrukturës hekurudhore të pazhvilluar në vend. Në mënyrë identike si në BE, qytetarët e Maqedonisë më së shumti e përdorin makinën për udhëtime, megjithëse përqindja e përdorimit...

Kërcënime për Ermira Mehmetin, ia thyejnë makinën

Ish deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti përmes profilit të saj në Facebook njoftoi se mbrëmë i është dëmtuar makina dhe se i janë kërcënuar. "Ju mund te vazhdoni të thyeni edhe xhamat tjera te makinës time, mund te me dergoni pa ndalur mesazhe kercenuese, mund te vazhdoni me thirrjet anonime pas mesnate, mund te vazhdoni të bëni skenare kundër meje... kjo nuk...