fbpx
Tags АмбасаданаСАД

Tag: АмбасаданаСАД

Ambasada e SHBA-së: Pohimet e Lavrov janë absurde

Absurde janë akuzat se SHBA-të janë të përfshirë në komplot për destabilizimin e Maqedonisë, njoftojnë nga ambasada e SHBA-së në Shkup për Nova TV. Reagimi i këtillë ka të bëjë me akuzat e kohëve të fundit të shefit të diplomacisë ruse, Sergej Lavrov, i cili akuzoi Perëndimin se qëndron pas krizës politike në vend dhe se po bën presion ndaj...