fbpx

Stavreski sot pritet të dëshmoj para Komisionit anketues

-

Ministri i financave Zoran Stavreski sot më orën 14.30 duhet të dëshmoj para Komisonit anketues lidhur me skandalin e përgjimeve.

Pritet numri një i financave si dhe kryeministri të thirren në nenin , paragrafi 4 nga rregullorja për punën e Komiisonit dhe seanca të jetë e mbyllur.

Sipas rregullores, fillimisht pyetje do të parashtrojnë dy deputetë nga VMRO DPMNE, një nga LSDM dhe një nga BDI.

Më pas raundi i pyetjeve do të përsëritet, por në vend të BDI-së, pyetje do të parashtroj PDSH ndërsa në raundin e tretë do të parashtroj pyetje deputetja e pavarur, Roza Topuzovska- Karevska.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
online free course
download coolpad firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free online course