fbpx

Seancë kuvendore për disa ligje

-

Kuvendi i Maqedonisë sot do ta mbaj seancën e 49. Do të debatohet për propozim- ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për mbrojtjen e konsumatorëve dhe për propozim- ligjin e shtuar për masa doganore për zbatimin e mbrojtjes së të drejtave nga pronësia intelektuale.

Në rend dite janë edhe propozim- ligjet për rafitikimin e Marrëveshjes mes Maqedonisë dhe BE-së për pjesëmarrje në Mekanizmin për mbrojtje civile të Bashkimit, marrëveshjen mes qeverisë maqedonase dhe qeverisë spanjolle për këmbimin dhe mbrojtjen e dyanshme të informacioneve të kualifikuara, marrëveshjen për bashkëpunim ekonomik mes Qeverisë së Maqedonisë dhe asaj të Serbisë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.