fbpx

Selmani: Kjo është vepër e atyre që duan të tërheqin vëmendjen nga problemet reale

-

“Kategorikisht them se nuk ka asnjë bazë për konflikt etnik apo çfarë do lloji qoftë në Maqedoni. Informacionet për incidentin në veri të Maqedonisë nuk korrespondojnë me ngjarjet në shoqëri”,  ka deklaruar për BGNES ish lideri i DR-së Imer Selmani, në lidhje me marrjen e stacionit policor në Goshincë”,deklaroi për Agjencinë bullgare “Begnes” ish zëvendëskryeministri dhe ish ministër i shëndetësisë.

“Këto punë mund të jenë në interes të qarqeve të caktuara. Por tani jemi në vitin 2015 dhe nuk ka mundësi të kthehemi prapa. Gjithçka duhet të zgjidhet me debat dhe dialog dhe integrim. Në fund të fundit edhe problemet e 2001-shit u zgjodhën me dialog” ka thënë Selmani.

Sipas tij, kjo mund të jetë tentim për ta shpërqendruar vëmendjen e opinionit nga problemet reale.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.