fbpx

Selmani: Nuk do të marrim pjesë në lojën pa kufi të partive

-

Ne kërkuam reforma të vërteta në media ndërsa nënshkruesit e Marrëveshjes së Përzhinës na porositën farsë politike. Edhe njëherë përsëris se nuk do të marrim pjesë në lojën pa kufi të partive” shkroi kryetari i SHGM-së, Naser Selmani në profilin e tij në Facebook.

Ndryshe, organizatat e gazetarëve në takimin e djeshëm me krerët e LSDM-së opozitare kategorish kanë refuzuar të marrin pjesë në konsultimet për formimin e trupit ad- hok dhe emërimin e kryeredaktorit të RTVM-së, mëson “Meta”.

Zv- kryetarja e LSDM-së, Radmila Sheqerinska ka biseduar me përfaqësues të Këshillit të etikës në media (KEM), Sindikatën e gazetarëve dhe punonjësve të mediave (SGPM), Institutin maqedonas për media (IMM) për mënyrën dhe konceptin e zgjedhjes së anëtarit të trupit ad-hok dhe kryeredaktorit të servisit publik. Në takimet janë ftuar edhe përfaqësues të SHGM-së, të cilët kanë refuzuar takimin.

“Po më pyesin kolegët për konsultimet e djeshme të LSDM-së me organizatat e gazetarëve për trupin ad-hok në Agjencinë e mediave. Unë jam në pushim, por edhe sikur të isha në Shkup, nuk do të shkoja” shkroi Selmani.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.