fbpx

LSDM: Gruevski pranoi se ka frikë nga prokurori special publik

-

LSDM-ja opozitare reagoi ndaj deklaratave të sotme të përfaqësuesve të VMRO-DPMNE-së në lidhje me ngjarjet e fundit politike. Sipas LSDM-së, Gruevski e ka tashmë të qartë se Zvrlevski tërë jetën nuk mund t`ia fsheh krimet.

“Nikolla Gruevski sot publikisht e pranoi se rasti Puc është politikisht i montuar dhe e pranoi frikën nga prokurori i ri special.
Kjo d.m.th se Gruevski e di se nuk ekziston vepër me emrin Puc, përderisa prognozon se prokurori i ri special do ta hedh poshtë veprën Puc. Te prokurori i ri special shkojnë të gjitha lëndët në lidhje me bisedat e përgjuara dhe përmbajtjet prej tyre e kjo gjë është e dhimbshme për Nikolla Gruevksin, por këtë gjë ai është dashur ta mendoj para se t`i bëjë skandalet.
Në mënyrë naive Gruevski ka shpresuar se Marko Zvrlevski pafundësisht do ta fsheh, dhe ai në mënyrë komode tërë jetën do t`i torturoje qytetaret e Republikës së Maqedonisë.
Kur jemi te rregullimi i gjendjeve në media, përkujtojmë se kjo gjë është obligim nga Raporti i grupit të ekspertëve të Komisionit Evropian, të udhëhequr nga Rajnhard Pribe, e cila konstatoi se edhe përskaj servisit audio vizual, vendi ka krizë mediale”, thuhet ndërmjet tjerash në kumtesën e LSDM-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.