fbpx

LSDM: Nëse Janeva nuk e merr rastin “Puçi” deri 2 dhjetor, Zaev nuk do të paraqitet në gjykatë

-

Nëse Prokuroria speciale nuk e merr rastin “Puçi” deri në seancën e radhës të caktuar për 2 dhjetor, atëherë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev nuk do të paraqitet në gjykatë, e nëse kjo nuk ndodh deri atëherë, ai sërish nuk do të paraqitet në seancën e caktuar, thonë nga LSDM.

“Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ngel në qëndrimin e njëjtë që e njoftoi para opinionit dhe para gjykatës në lidhje me rastin e kurdisur “Puçi”. Nëse prokuroria speciale publike e merr lëndën për rastin e kurdisur “Puçi” deri në seancën e caktuar të radhës gjegjësisht më 2 dhjetor, atëherë kryetari Zoran Zaev do të paraqitet në të njëjtën. Nëse deri atëherë Prokuroria speciale publike nuk e merr rastin “Puçi”, kryetari Zaev nuk do të paraqitet në seancën e caktuar” thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Në seancën e sotme, e cila sërish u anuluar për shkak të mungesës së Zaevit, gjykatësja Lubinka Basheska reagoi duke thënë se nëse nuk paraqitet kryetari i opozitës në seancat e ardhshme, atëherë do ta sjellë atë me shoqërim policor.

 

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.