fbpx

Qeveria e shqyrton mundësinë për rritje të mjeteve financiare për sektorin civil

-

Në seancën e sotme të Qeverisë së RMV-së është sjellë teksti i ri i programit për financim të aktiviteteve të shoqatave dhe fondacioneve për vitin 2019, me shtesë, sipas së cilës, shqyrtohet afati sipas së cilit shoqatat dhe fondacionet deri te sekretari gjeneral do të duhet të dorëzojnë raport për shfrytëzimin e mjeteve, nga 30 qershori i vitit 2020 të zgjatet deri më 30 nëntor të vitit 2020, kurse sekretari gjeneral të dorëzoje raport për realizimin e këtij programi deri te Qeveria me dëshmi financiare, deri më 31 dhjetor të vitit 2020, shkruan Meta.mk.

“Qeveria, sot, e shqyrton raportin për punë të Këshillit për bashkëpunim dhe zhvillim të sektorit civil për vitin 2019, si informacion për zvogëlim të mjeteve financiare për përkrahje të shoqatave dhe fondacioneve dhe pranoi indikacionin e Komisionit për Sistem Politik të Qeverisë, për rishqyrtim të mundësisë për sigurim të mjeteve shtesë për shoqërinë civile” thuhet në kumtesën e Qeverisë.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.