fbpx

Protesta kundër rektorit të Prishtinës, tre të lënduar

-

Në përleshje me policinë Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së para godinës së Rektoratit në Prishtinë, janë lënduar dy protestues dhe një polic. Sipas mediave kosovare protestuesit kërkojnë, tentuan me  forcë të futen në godinën e Rektoratit, kështu që policisë iu bashkëngjitën njësitet speciale të policisë së Kosovës.

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së protestoi për shkak se falas nuk kanë mundur të regjistrohen  më shumë se 1000 studentë të familjeve të pjesëtarëve të UÇK-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.